На виконання листа Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 11.11.2016 №12-01-13-377 «Про інструкцію щодо проведення евакуації» та листа Головного управління ДСНС України у Київській області від 31.10.2016 № 66/1/10155 надсилаємо для ознайомлення та організації відповідної роботи

Інструкцію щодо проведення евакуації дітей в разі виникнення надзвичайної ситуації чи небезпечних подій.

Інструкція

про проведення евакуації дітей в разі виникнення надзвичайної ситуації чи небезпечних подій

Надзвичайною ситуацією далі (НС), яка може виникнути на території школи, в приміщенні школи й потребувати негайної і швидкої евакуації дітей та дорослих, може бути: виявлення підозрілого предмету, пожежа, вибух або викид шкідливих речовин у навколишнє середовище, стихійне лихо.

При їх виникненні необхідно евакуювати дітей та дорослих з приміщення або із зони викиду шкідливих речовин. Для швидкої та безпечної евакуації дітей потрібно, щоб кожен працівник знав своє завдання на випадок НС та в кожному класі повинні бути відповідні інструкції.

1. Перший працівник чи учень, який виявив (дізнався чи побачив) НС або небезпечну подію, повинен негайно повідомити за телефоном 101 ( вказати адресу та П.І.П., вид НС), а також (якщо це учень) повідомити працівника школи, якщо це підозрілий предмет не чіпати і не відкривати знахідку.

2. Черговий техпрацівник оповіщає довгим дзвінком учнів та педагогічних працівників.

3. Завгосп (при відсутності — діловод) оповіщає всіх робітників та службовців, які знаходяться в приміщеннях будівлі про те, що трапилося, та ставить завдання колективу в цілому залежно від ситуації.

4. Усі вчителі, які проводили уроки у класах, негайно виводять з будівлі дітей згідно з схемою евакуації. При необхідності дорослі і діти одягають засоби індивідуального захисту (протигази, ватно-марлеві пов'язки). При аварії, пов'язаній із викидом у навколишнє середовище шкідливих речовин заклад, який потрапляє в зону хімічного зараження, евакуйовується в інший НЗ або на чисту територію за межі зони. Після виводу дітей в указане місце учителі, які закріплені за класами, через своїх помічників уточнюють у директора план подальших дій. Дорослі, які не задіяні з дітьми, виходять із зони самостійно найкоротшим шляхом.

5. Директор школи несе персональну відповідальність за проведення організованої та негайної евакуації дорослих і дітей, рятування майна і продовольства (спільно із завгоспом), а також за ліквідацію наслідків НС на території школи до прибуття рятувальних підрозділів ДСНС України.

6. Завгосп організовує проведення всіх попереджувальних заходів по захисту від НС будівлі школи, а при виникненні НС організує рятування майна та продовольства, а також його охорону.

7. Діловод підтримує постійний зв'язок директора з організаціями, вищими за рангом.

8. Медичні працівники надають допомогу потерпілим, тяжкопоранених направляють у шпиталь, вимагають суворого дотримання правил носіння засобів індивідуального захисту, якщо цього потребують обставини.

9. Кухарі приймають заходи зі збереження продуктів харчування з метою їх подальшого споживання.

10. Директор школи здійснює постійний контроль за наявністю дітей у школі з урахуванням їх переміщення.

11. Працівники та службовці школи, які не залучені до дій при конкретній НС, під керівництвом завгоспа рятують майно, відключають електромережу, водопровід та інше.

12. По прибуттю рятувальників відповідальна особа зобов'язана доповісти начальнику рятувального підрозділу про пожежу або НС та про те, що зроблено.

Примітка. Діти повинні бути одягнуті по сезону. Для цього вони під керівництвом дорослих частково одягаються в школі, решту речей одягають по мірі переміщення, а закінчують одягання на вулиці. Щоб діти навчались цьому, необхідні періодичні тренування в ігровій формі.

День цивільної оборони

/Files/images/tso/DSCN3123.JPG/Files/images/tso/DSCN3132.JPG/Files/images/tso/DSCN3134.JPG/Files/images/tso/DSCN3140.JPG/Files/images/tso/DSCN3151.JPG/Files/images/tso/P4225103.JPG/Files/images/tso/P4225060.JPG/Files/images/tso/P4225092.JPG/Files/images/tso/P4225151.JPG

http://nmczp.at.ua/Pamatki_Ns/4-vashi_diji_pri_zakhoplenni_avtobusa-trolejbusa-t.pdf


Тероризм

Рекомендації громадянам щодо дій в екстремальних ситуаціях

ЕКСТРЕНА ВАЛІЗКА

КОНСУЛЬТАЦІЙНІ ПУНКТИ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів

ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ ВОЄННОГО ХАРАКТЕРУ

Як поводити себе у натовпі

Що робити під час евакуації

ЯКЩО ВАС ВЗЯЛИ В ЗАРУЧНИКИ

Ваші дії при захопленні автобуса (тролейбуса, трамвая) террористами

Як діяти якщо Ви потрапили в перестрілку

Ваша поведінка при виявленні підозрілого предмету




Кiлькiсть переглядiв: 696

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.